Що таке чіп тюнінг? Чіпувати автомобіль чи ні?

Бутує думка, що чіп-тюнінг це доля молоді, готової збільшити потужність для «вуличних перегонів», не зважаючи на витрату палива та ресурс двигуна. Що ж насправді являє собою чіп-тюнінг, і перевірити в реальних умовах усі переваги та недоліки такої доробки автомобіля. вид тюнінгу двигуна, що не вимагає втручання в його механічну частину. Цей варіант доробки двигуна отримав назву чіп-тюнінг (chip-tuning).

Поліпшення характеристики двигуна без механічних переробок стало можливим завдяки появі електронних блоків керування мотором. (ЕБУ або ECU – Engine Control Unit).

ЕБУ це своєрідний комп’ютер, який керує роботою двигуна. Як і будь-який комп’ютер ЕБУ має свою мікросхему пам’яті (чіп), в якій на заводі закладена програма з певними параметрами керування мотором. .

Більшість тюнінгових ательє самі не редагують лічені файли, їх відправляють на фірми, що спеціалізуються саме на їхній редакції. Від того, наскільки добре фахівець, який займається редакцією програми, розуміє роботу двигуна, знає його резерви та слабкі місця, залежить результат чіп-тюнінгу.

Для редагування програм контролерів зазвичай застосовується спеціальне програмне забезпечення (ПЗ), що дозволяє знайти та подати в графічному вигляді таблиці калібрувальних даних. палива в циліндри, налаштування запалення та обмежувача оборотів.

Таким чином, можна досягти збільшення крутного моменту і потужності при налаштуванні режимів атмосферного двигуна в межах від 5-10%. Для турбомоторів можна змінити налаштування роботи тиску наддуву, різниця може становити 20-30% від початкового значення.

Завдяки чіп-тюнінгу автомобіль отримує додатковий запас потужності, який дозволяє водієві рідше перемикати передачі та комфортніше почуватися при обгонах. У машин з автоматичною трансмісією покращується плавність перемикання передач.